סיפורי אמת-של-הלב

בן מלך אירלנד

בן מלך אירלנד
כתב: פֶּדְרִיק קוֹלוֹם
אייר: וִוילִי פּוֹגָנִי
תרגמה: אורה פין

מחיר: 80.0 ₪

בן מלך אירלנד הוא סיפור מעשה/אגדה משובב נפש, מלא דמיון וססגוניות בו מסופר סיפור אהבתו של בן-מלך-אירלנד לפדלמה, בתו של המכשף-מארץ-ירכתי-האופל: כיצד הוא מצא אותה, איבד אותה, חיפש אותה ו.... פגש אותה שוב, וסיפור חייו ואהבתו של בחור אחר בשם גילי-עור-עז לנערה בשם מורג, אותה הוא פוגש בביתו של הענק קרום-דב השומר על עץ-הרואן-הקסום. אנו למדים כיצד הוא ובן המלך נפגשים, הופכים להיות רעים טובים, ומגלים לבסוף שהם הרבה יותר מרעים...
תוך כדי מסעו של בן-מלך-אירלנד הוא פוגש וחוזר ופוגש את אותה קבוצת אנשים שהגורל ארג איתו יחדיו. סיפורים מתחילים, ומצטלבים, וסיפור אחד פותר תעלומת סיפור אחר ומתחיל תעלומה נוספת, עד שכל החוטים נקשרים בסוף לרקמת חיים אחת מרהיבה.

פֶּדְרִיק קוֹלוֹם

נולד ב-1881 בקאונטי לונגפורד, אירלנד. הוא היה בכור מבין 8 אחים ובן לאבא שהיה פועל קשה יום.
כשהיה כבן 17 ולקראת סוף לימודיו החל לכתוב. הוא התיידד עם סופרים ומשוררים איריים מובילים כייטס וג'יימס ג'ויס, אסף סיפורי ושירי עם איריים, והיה שותף בהקמתו של תאטרון ניסויי בדבלין.
ב1912 עבר לארה"ב עם אשתו, ולאחר מכן הם עברו להתגורר גם בצרפת. בתקופה זו החל לכתוב ולערוך ספרי ילדים המבוססים על הפולקלור והמיתולוגיות העתיקות שאסף ואהב: 'בן מלך אירלנד – סיפור מעשה אירי', 'מסעותיו של אודיסאוס' ו'ילדיו של אודין' – שהוא רצף סיפורים מהמיתוסים הנורדיים איסלנדיים. ספרים אלה הביאו לו הכרה ופרסום רב.
פדריק נפטר בארה"ב ב-1971, בן 90, והשאיר אחריו 61 ספרי פרוזה בנוסף לאסופות שירה ומחזות.