סיפורי אמת-של-הלב

האשה החכמה

האשה החכמה
כתב: ג'ורג' מקדונלד
איירה: קמר פין
תרגמה: אורה פין

מחיר: 65.0 ₪

באותו היום ובאותה השעה נולדו בארץ אחת שתי ילדות: האחת נסיכה והשנייה בת-רועים. עד מהרה לומדות שתיהן מהסובבים אותן שהן מישהו חשוב ביותר, אך...
באזור מרוחק של אותה הממלכה חיה 'האשה החכמה'. היא דואגת לאפשר לבני-אדם, גדולים כקטנים, לפגוש את 'עצמם' ולעבור תהליך של צמיחה והשתנות. בקתתה הקסומה ורבת-הפנים משמשת זירה ללמידה זו.
כיצד תפגושנה שתי הילדות את האשה החכמה, מה יקרה להן בביתה ומחוצה לו, והאם תצטלבנה דרכיהן?
כל זאת ועוד באגדה קסומה זו, שדרך כל אגדות האמת, חבוי מתחת לפני השטח שלה מאגר מי-תהום מרווה ומחיה של הבנות וגילויים על עצמנו ועל החיים.

הספר מיועד לגילאי 9-13, יותר להקראה לילדים בגיל 9-10, ולקריאה עצמית לגדולים יותר. כמו-כן הוא מתאים למבוגרים בני כל הגילים האוהבים סיפורי אגדה שמספרים לנו בו זמנית משהו אמיתי על החיים.
הסיפור סופר במקור לילדי הכיתה שחינכתי במשך 8 שנים בבית-ספר 'אדם' בירושלים ומוקדש לאותם ילדים שהיו בינתיים לאנשים בוגרים ומקסימים.

ג'ורג' מקדונלד

ג'ורג' מקדונלד

ג'ורג' מקדונלד (1824-1905) היה דמות יוצאת דופן ומרשימה בנוף ארצו, סקוטלנד, ובתקופתו.
בן המאה ה-19, הוא הוכשר ככומר אך חינו סר בעיני הכנסייה לאחר שהאמין באהבת האל וחסדו לכל בני-האדם, ולא רק לבני דת או זרם דתי מסוים. לבסוף פרש מהכנסייה, הרצה באוניברסיטת לונדון, והחל להעביר יותר ויותר את רעיונותיו, השקפותיו ואמונתו דרך סיפורים. הוא כתב סיפורים מלאי פנטזיה ודמיון שהיו מיועדים, לדבריו, לא לילדים אלא לכל אלו ש'הילד שבתוכם' עודנו חי. כסופר, משורר והוגה הוא היה אביו הרוחני של סי. אס. לואיס (C. S. Lewis) (סיפורי נרניה ועוד) שראה בו את מורו ורבו הרוחני והספרותי וכן השפיע רבות אף על טולקין ואחרים.
הוא היה מיודד עם הסופרים הבולטים בתקופתו כמו דיקנס, מרק טווין ואחרים. מבין הספרים הרבים שכתב ראו אור בעברית, לפני שנים רבות, 'הנסיכה והשדונים (שהיה צריך להיקרא בעצם 'הנסיכה והגובלינים') וכן 'מאחורי רוח הצפון'.