סיפורי אמת-של-הלב

הַנְּסִיכָה וְהַגּוֹבְּלִינִים

הַנְּסִיכָה וְהַגּוֹבְּלִינִים
כתב: ג'ורג' מקדונלד
אייר: דניאל פילוסוף
תרגמה: אורה פין

מחיר: 80.0 ₪

בטירה מבודדת על צלע הר טרשי מתגוררת הנסיכה אַיְרִין עם אומנתה המסורה וצוות משרתים. לא הרחק, בבקתה דלה, מתגורר קֶרְדִי, בן-כורים, עם הוריו. האב ובנו עובדים במכרה שהקים המלך, אביה של אירין. אולם הכורים אינם היחידים שחוצבים את האבנים היקרות בלב ההר. רחוק מעין השמש, במערות תת-קרקעיות מסועפות, חיים הגוֹבְּלִינִים - יצורים מעוותי גוף ששונאים את בני-האדם בכלל, ואת משפחת המלך בפרט, וזוממים...

למזלה של איירין בטירה שוכנת, מבלי שאיש ידע, סבת-סבתהּ , שדבר אינו נסתר מעיניה... דרכיהם של קרדי והנסיכה מצטלבות, וכל אחד מהם בתורו יוצא למסע מלא סכנות בבטן ההר כדי לסייע זה לזו. כך נרקמת עלילת הסיפור המרתק והנוגע ללב. סיפור על אומץ ומסירות, על ספקות ואמונה.

הספר מומלץ לגילאי 7-11

ג'ורג' מקדונלד

ג'ורג' מקדונלד

ג'ורג' מקדונלד (1824-1905) היה דמות יוצאת דופן ומרשימה בנוף ארצו, סקוטלנד, ובתקופתו.
בן המאה ה-19, הוא הוכשר ככומר אך חינו סר בעיני הכנסייה לאחר שהאמין באהבת האל וחסדו לכל בני-האדם, ולא רק לבני דת או זרם דתי מסוים. לבסוף פרש מהכנסייה, הרצה באוניברסיטת לונדון, והחל להעביר יותר ויותר את רעיונותיו, השקפותיו ואמונתו דרך סיפורים. הוא כתב סיפורים מלאי פנטזיה ודמיון שהיו מיועדים, לדבריו, לא לילדים אלא לכל אלו ש'הילד שבתוכם' עודנו חי. כסופר, משורר והוגה הוא היה אביו הרוחני של סי. אס. לואיס (C. S. Lewis) (סיפורי נרניה ועוד) שראה בו את מורו ורבו הרוחני והספרותי וכן השפיע רבות אף על טולקין ואחרים.
הוא היה מיודד עם הסופרים הבולטים בתקופתו כמו דיקנס, מרק טווין ואחרים. מבין הספרים הרבים שכתב ראו אור בעברית, לפני שנים רבות, 'הנסיכה והשדונים (שהיה צריך להיקרא בעצם 'הנסיכה והגובלינים') וכן 'מאחורי רוח הצפון'.